Quantcast
Channel: Авто –НАШІ ГРОШІ
Viewing all 722 articles
Browse latest View live

Підрядник мерії Черкас купив у брата мера автомобіль у 9 разів дорожче від ціни покупки

$
0
0

Бондаренко переховується від прокуратури в Mercedes-Benz

Брат міського голови Черкас Анатолія Бондаренко – Микола Бондаренко, продав підприємцю Македону Рустамяну автомобіль Mercedes-Benz S500 2010 року випуску за 1,34 млн грн.

Про це пише видання «18 000» з посиланням на декларацію Миколи Бондаренка, який займає посаду заступника селищного голови Лисянки Черкаської області.

Автомобіль було продано в жовтні 2019 року. Бондаренко декларував, що у 2018 році автівка була придбана  всього за 151 тис грн.,  що у 9 разів менше ціни майбутнього продажу

Відповідно до інформації порталу Auto.Ria, середня ринкова вартість автомобіля у відповідній комплектації не перевищує $25 тис, або близько 700 тис грн..

Проданий автомобіль фактично перебував у користуванні мера Черкас Анатолія Бондаренка. Саме на ньому він влітку минулого року показово возив молодят. Також саме в ньому барикадувався від вручення підозри місцевими прокурорами роком раніше.

Покупець автомобіля Македон Рустамян є одним із підрядників, з яким співпрацювала Черкаська міська рада за роки каденції Анатолія Бондаренка. Зокрема, відповідно до системи «Прозорро» та порталу Spending.gov.ua, за 2017-2018 роки підрядник отримав з місцевого бюджету близько 6 млн грн. за ремонт вулиць міста.

Усі відповідні договори були укладені з ним без застосування тендерних процедур. Рустамян зареєструвався підприємцем всього за кілька днів до того, як отримати перший підряд від Черкаської міської ради у 2017 році.

Як повідомляли місцеві ЗМІ, зараз Анатолій Бондаренко користується іншим седаном – Mercedes-Benz 2015 року, який перебуває у власності ще одного жителя Лисянки – Григорія Заїчка.

Нагадаємо, в 2017 Микола Бондаренко був фігурантом скандалу, коли власником земельних ділянок в елітному мікрорайоні Черкас Соснівці, які раніше були безкоштовно виділені третім особам.


НКРЕКП купила електрокросовер Hyundui Kona за 1,1 мільйона

$
0
0

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 24 лютого за результатами тендеру замовила ТОВ «Едем-Авто» легковий автомобіль за 1,14 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить кросовер Hyundui Kona Electric (64 kWh) з електродвигуном з запасом ходу 450 км. Авто матиме систему безключового доступу в автомобіль, мультимедійну систему з 7’’LCD монітором, 6 динаміків, підтримку Apple CarPlay / Android Auto, задній практронік, підігрів передніх сидінь та керма, подушки та шторки безпеки, зі спеціального обладнання – систему підтримки оптимальної температури батареї при зарядці (підігрів), систему рекуперації тепла Heating Pump, а з додаткової комплектації – комплект зимових шин, автокомплект (аптечка, вогнегасник, знак аварійної зупинки).

Hyundui Kona Electric (64 kWh) можна придбати за 1,01 млн грн., а менш потужний – за 895 тис грн.

На торгах єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Техноцентр «Навігатор» Олександра Сергієнка та Олесі Рубахіной, чия пропозиція була вищою – 1,16 млн грн. Очікувана вартість склала 1,20 млн грн. «Едем-Авто» зменшив суму на 61,2 тис грн., або трохи більше, ніж на 5%.

Засновниками ТОВ «Едем-Авто» з с. Софіївська Борщагівка Київської обл. є Лариса та Юрій Побоченки, директор Олександр Гулак.

Тернопіль за лізинговою схемою купив білоруські автобуси вартістю 57 мільйонів

$
0
0

КП «Тернопільелектротранс» 21 лютого уклало угоду з АТ КБ «Приватбанк» про купівлю автобусів за схемою фінансового лізингу. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До 20 березня 2020 року державний банк без відкритих торгів повинен придбати 20 нових низькопідлогових міських автобусів МАЗ 206086 (Білорусь) середнього класу, а потім передати їх комунальникам у лізинг на три роки. Лізингова ставка і продавець автобусів невідомі, оскільки «Тернопільелектротранс» не оприлюднив текст договору з банком.

Ціна одного автобуса складає 2,83 млн грн., а загальна вартість – 56,55 млн грн. із ПДВ.

Незрозуміло, чи це чиста вартість автобусів, чи їхня вартість з урахуванням відсотків.

У Росії їх продають без кондиціонера і відеонагляду по 6,73 млн руб., або 2,76 млн грн.

Закупівлю провели без відкритих торгів, бо послуги фінансового лізингу не підпадають під закон «Про публічні закупівлі». У грудні 2019 року Тернопільська міськрада дала «Тернопільелектротрансу» дозвіл укласти договір із «Приватбанком» на купівлю 20 нових автобусів МАЗ 206086. Сума договору мала бути не вищою за 49,50 млн грн. (ймовірно, без ПДВ), а відсоткова ставка – за 17,5% річних. Аванс повинен був складати 30%.

Детальніше про обхід «Прозорро» і закону «Про публічні закупівлі» за допомогою схеми фінансового лізингу читайте у статті «Сміттєвий вибрик Філатова».

Райрада вдруге купила автівку Skoda Superb більше ніж за мільйон

$
0
0

Ужгородська районна рада 26 лютого за результатами тендеру замовила ТОВ «Форвард автоцентр» легковий автомобіль за 1,09 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить повнопривідне авто бізнес-класу Skoda Superb Style 2,0 TDI СR 7 DSG (190 к.с.). Автомобіль матиме оббивку сидінь – шкіра/Alcantara, інформаційну навігаційну систему AMUDSEN, голосове керування, вітрове скло з обігрівом, передні та задні сидіння з підігрівом.

У автосалонах Skoda Superb Style, яку замовила райрада, продають за 1,08 млн грн.

На торгах єдиним конкурентом «Форвард автоцентр» було ТОВ «Закарпат-Авто» Сергія Ремеза, чия пропозиція була вищою на 1,5 тис грн.

Засновником «Форвард Автоцентр» із Закарпаття є Іван Ільтьо, а директором – Сергій Пеца. Останній керував нині ліквідованим ТОВ «Сервіс Центр-Мукачево» Андрія Васильовича Петьовки та Анжеліки Ільтьо, яка раніше була прописана разом з Іваном Ільотьо. У свою чергу Андрій Петьовка є сином Василя Петьовки, нардепа із групи «Довіра», який є двоюрідним братом Віктору Балозі.

Ужгородську районну раду очолює Руслан Чорнак.

Як повідомляли «Наші гроші», у 2018 році Ужгородська районна рада придбала у згаданого ТОВ «Закарпат-Авто» автомобіль Skoda Superb і теж за 1,09 млн грн.

Шляховики заплатили Тренкіній за ремонт службових автомобілів вдвічі більше від ціни самих автівок, –поліція

$
0
0

Поліція підозрює посадовців Служби автомобільних доріг Черкаської області у зловживанні службовим становищем при укладанні угод з ТОВ «Авто-Мастерок» щодо ремонту 12 автомобілів на загальну вартість 3 млн грн.

Про це стало відомо з ухвали Придніпровського районного суду міста Черкаси, куди слідчий звернувся з клопотанням в рамках провадження № 42019250000000092 від 06.12.2019 р.

З посиланням на систему «Прозорро» слідчий встановив, що протягом 2017-2019 років САД уклала з «Авто-Мастерок» шість угод на технічне обслуговування та ремонтування автомобілів.

В ухвалі сказано, що поліція опрацювала дані Інтернет-порталу «Auto-RIA» і встановила, що в середньому всі авто тих марок і моделей, які перебувають у власності САД у Черкаській області на даний момент коштують 1,25 млн грн. При цьому на їх ремонт було витрачено майже 3 млн грн., що майже вдвічі більше від самої вартості авто.

Поліція також підозрює наявність порушень на тендерах, за результатами яких було укладено угоди з «Авто-Мастерок». Так, на тендері в листопаді 2019 року фірма нібито не відповідала вимогам тендерної документації, але вона була допущена до торгів, де була визнана переможцем. Також не були підтверджені повноваження директора на підписання угод. На двох тендерах її єдиним конкурентами були ФОП, які не завантажили необхідні документи, але торги не було відмінено.

В суді слідчий клопотав про доступ до копій документів, що пов’язані з ремонтом автомобілів САД Черкаської області, суд це клопотання задовольнив.

Це перші відомості про цю справу в судовому реєстрі. З нього також відомо, що поліція розслідує справу № 12019250000000324 від 26.11.2019 р. за підозрою в проведенні фіктивного ремонту ТОВ «Авто-Мастерок» автомобіля поліції за 58 тис грн.

ТОВ «Авто-мастерок» належить матері депутата Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина”, голови бюджетної комісії Юрія Тренкіна – Людмилі Тренкіній. За даними «Прозорро», з 2016 року фірма отримала замовлень на 8,39 млн грн.

Минулого року прокуратура повідомила Юрію Тренкіну та двом директорам підконтрольних йому підприємств  підозру в умисному ухиленні від сплати податків і заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах, на загальну суму 6,3 млн грн. Наступне засідання суду по цій справі заплановане на 12 березня.

Один дилер Рено виграв усі торги щодо авто для амбулаторій Львівщини на 120 мільйонів

$
0
0

Управління капітального будівництва Львівської ОДА 6 березня за результатами тендеру замовило ПП «Галич-Моторс» легкових автомобілів на 67,10 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч в амбулаторії первинної медичної допомоги по області поставлять 159 білих повнопривідних автомобілів Renault Duster 4х4 Євро 6 2020 року випуску по 422 тис грн.

Вони мають 6-ступеневу механічну коробку передач та бензиновий двигун об’ємом 1,6 л потужністю 115 к. с. У салонах такі автомобілі у найдешевшій комплектації Base відсутні, а в наступній комплектації Life коштують трохи дорожче – 452 тис грн. за звичайною ціною або трохи дешевше – 412 тис грн. за кредитною програмою «Renault Бонус».

Восени 2019 року ціна від «Галич-Моторс» для Управління була вища – 457 тис грн.

Також автомобілі будуть оснащені подушками і шторками безпеки водія і переднього пасажира, круїз-контролем, кондиціонером, бортовим комп’ютером, антиблокувальною системою гальм та системою допомоги при екстреному гальмуванні, антикорозійним захистом і так далі. Гарантійний строк становить три роки або 100 тис км пробігу.

Переможна пропозиція була на 14% нижча від очікуваної вартості закупівлі.

Єдиним допущеним конкурентом було тернопільське ТОВ «ТерКо Авто Центр» Тетяни і Ярослава Колодіїв. Суперник із переможцем принесли послідовно пронумеровані листи авторизації від ПрАТ «Рено Україна», підписані однією особою в один день 20 січня.

ТОВ «Авто Акорд» не допустили до аукціону, бо воно подало замість листа авторизації від «Рено Україна» дилерську угоду з ним і гарантійний лист від себе. Також фірма не принесла антикорупційну програму, довідку про працівників, відгук до аналогічного договору і гарантійний лист про відсутність негативних відгуків за останні два роки.

Ще до аукціону ТОВ «Богдан-Авто Луцьк» скаржилось в АМКУ, що умови тендеру виписані під один автомобіль Renault Duster. Йшлося про повну масу не більше 1 900 кг, об’єм багажного відділення не менше 400 л, розмір шин не менше 215/65R16 і обмежувач швидкості або аналогічна система. Згодом скаржник відкликав скаргу, оскільки «замовник вніс зміни в документацію». Замовник дійсно прибрав обмежувач швидкості з тендерної документації, а решту перерахованих вимог залишив. Скаржник не прийшов на тендер.

Нагадаємо, фірма «Галич-Моторс» зареєстрована в 2017 році у Львові. Директором є Ростислав Конопацький, а засновником – львів’янин Ярослав Конопацький. Останній також керує та є одним із кінцевих бенефіціарів ПАТ «Галич-Авто» (припиняється).

Крім того, Ростислав Конопацький також є засновником ТОВ «Автомобільна компанія «Галич-Авто», а Ярослав Конопацький – ТОВ «Автомобільний дім «Галич-Авто», ТОВ «Конбісистемс», ПП «ТЛШ», ТОВ ВКФ «Деймос», ТОВ «Локсан» і ТОВ «Сян».

Переможець виграв усі відкриті торги Управління щодо автомобілів для амбулаторій області, отримавши з грудня 2018 року таких підрядів на загальну суму 120,01 млн грн.

Університет купив пікап Volkswagen за півтора мільйона

$
0
0

Чернігівський національний технологічний університет 11 лютого за результатами тендеру замовив ТОВ «Автомир» комерційний автомобіль за 1,53 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять білий повнопривідний пікап Volkswagen Amarok Volcano 3.0 V6 TDI 2019 року випуску з дизельним двигуном об’ємом 3 л потужністю 224 к. с. і 8-ступеневою коробкою-автоматом. Гарантійний строк становить чотири роки або 120 тис км пробігу.

У салоні «КарпатиАвтоцентр» такі автомобілі продають по $58 603, або 1,52 млн грн.

Автомобіль вантажопідйомністю майже в тонну має круїз-контроль, клімат-контроль, передній та задній парк-пілоти з камерою заднього виду, навігаційну систему, регульовані сидіння з підігрівом та подушки безпеки водія і переднього пасажира, функцію голосового керування мультимедійними системами, багатофункціональне шкіряне кермо тощо.

Додатково передбачено кришку вантажного відсіку FullBox Omsa Line, зимові шини, бокові підніжки і додатковий до наявного комплект із чотирьох легкосплавних дисків.

Ціна угоди на 5% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 1,60 млн грн.

Конкурентами були інші дилери ТОВ «Престиж-Авто», ТОВ «КарпатиАвтоцентр», ТОВ «Автосоюз» і ТОВ «Автодом Харків» із такими ж автомобілями Volkswagen Amarok.

Столичний «Автомир» належить Михайлу Басію, Артему Григоряну, Юрія Непомнящому та директору Олександру Нестеренку.

Коштовні автівки і пільгові квартири простих інспекторів митниці (фото, відео)

$
0
0

Співробітники митного посту «Київ-Західний» Київської міської митниці ДМС не декларують записані на родичів коштовні автомобілі. Натомість задекларована нерухомість суттєво відрізняється від ринкової вартості.

Про це йдеться в сюжеті Юлії Хімерик, Вадима Коршенка та Вадима Поньки для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Інспектор митного посту «Київ-Західний» Олександр Сімчук користується BMW X5М 2019 року випуску, вартість якої близько $90 тис. Авто оформлене на сестру його дружини – Ірину Пасюту. Родичка митника – звичайна фітнес-тренерка в одному зі спортивних клубів Києві і, за даними програми, не мала жодних доходів, співмірних із покупкою такої дорогої автівки.

За останні кілька років на Пасюту  оформлювали цілу низку елітних автомобілів: три Mercedes-Benz, дві BMW, Lexus, Toyota LAND CRUISER, та навіть Jaguar. Судячи із фото, які розміщує в соцмережах дружина Сімчука, на оформлених на родичку автівках їздив саме митник і його сім’я

Також Сімчук користується  Toyota RAV4 вартістю $18 тис, яка оформлена на батька. Той працював у районній лікарні маленького містечка Теплик Вінницької області. А мати-вчителька купила синові-митнику квартиру у столичній новобудові ринковою вартістю понад $100 тис.

Жодну автівок, які оформлювалися на Пасюту чи батька, митник Сімчук не декларував. Зарплатня Сімчука згідно з останньою оприлюдненою декларацією – заледве 9 тис грн./місяць.

Інший інспектор «Київ-Західний» – Лариса Тиква, задекларувала нову Suzuki SX4 вартістю $20 тис.

У 2015-му Тиква придбала квартиру на майже 80 кв м, ціна в декларації – близько $37 тис . Житло знаходиться у ЖК «Зелений острів», де квадратний метр без ремонту там коштує $1600-1700. У мережі є оголошення про продаж квартири з метражем, ідентичним до квартири митної інспекторки, за 134 тисяч доларів. Тобто в декларації зазначена ціна – втричі нижча за реальну ринкову.

Зарплатня Тикви п’ять років тому, коли вона купувала цю квартиру,  була близько 6 тис грн./місяць.

Ще один звичайний інспектор на цьому митному пості – 28-річний інспектор Руслан Серветник. У 2014 році на той момент митник-початківець придбав квартиру площею 114 кв м за $145 тис. Наразі його зарплатня на митниці – 9 тис грн. на місяць.

Їздить Серветник на Volvo S90, яка записана на  його батька – Артура Серветника. Транспорт привезений  з аукціону США і за словами Серветника-старшого обійшовся в $20 тис. На матір митника оформлена Аcura RDX, ринкова вартість такої – ще близько $20 тис . Також у батьків є комерційна нерухомість у новобудові в Києві: два нежитлових приміщення, ринкова вартість котрих близько $350 тис.

Батько митника Серветника до виходу на пенсію також працював на митниці. За даними програми,  за останні десять років офіційні доходи батьків митника склали близько 460 тис грн.


Суд визнав недійсним продаж трьох автомобілів АРМА на СЕТАМі

$
0
0

Господарський суд Києва задовольнив позовні вимоги ТОВ «Охоронне підприємство «Група Скіф» до ДП «Сетам» та Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Суд визнав недійсними торги з продажу АРМА на СЕТАМ автомобілів Mersedes-Benz GL500 4Matic, Toyota Camry 2013 року випуску та Toyota Camry 2012 року випуску, а також договори купівлі-продажу на ці авто. Про це свідчить ухвала Господарського суду Києва від 16 січня 2020 року.

ТОВ «Охоронне підприємство «Група Скіф» позов аргументувало тим, що вони не давали згоди на реалізацію автівок на торгах, а Агентство не мало права самостійно реалізовувати речові докази без дозволу суду.

Представник СЕТАМ на суд не прийшов, про причини неявки не повідомив. Представник АРМА позов не визнав, стверджував, що Агентство, будучи управителем арештованого майна, мало право на його продаж.

Суд, заслухавши їх пояснення, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

26 вересня 2017 року два автомобілі «Toyota Camry» та один «Mersedes-Benz GL500 4Matic були арештовані за клопотанням прокурора по провадженню № 42016000000003536, в рамках якого повідомлено про підозру  колишньому міністру доходів і зборів Олександру Клименку.

28 вересня 2017 року у справі №757/53393/17-к Печерський райсуд Києва задовольнив клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури Віталія Опанасенка і передав ці три автомобілі в АРМА. Документ про цю передачу відсутній у судовому реєстрі.

23 жовтня 2017 р. АРМА уклало з ДП «СЕТАМ» договір щодо продажу автівок, 2 листопада 2017 року їх виставили на торги, а 20 листопада 2017 року – продали.

Суд каже, що, відповідно до «Порядку реалізації арештованих активів», реалізації підлягають активи, передані АРМА на підставі ухвали слідчого судді, суду або згоди власника активів. Водночас, станом на момент передачі автомобілів на реалізацію, до ТОВ «Охоронне підприємство «Група Скіф» , як власника, ніхто не звертався про надання згоди щодо передачі його майна для реалізації. Також ТОВ не давало жодній особі чи установі свою згоду на передачу автомобілів для продажу.  Таким чином, у разі відсутності згоди власника, каже суд, закон передбачає наявність рішення слідчого судді або суду про передачу майна саме для реалізації. Проте, в резолютивній частині ухвали Печерського райсуду Києва, якою автомобілі передавали в АРМА, не зазначено, що активи передаються в Агентство саме для реалізації. Не було там інформації і про те, що власник дав згоду на таку реалізацію. Окрім того, у судовому засіданні сторони підтвердили, що станом на момент продажу вказаних автомобілів не існувало жодних судових рішень, які б містили формулювання щодо надання дозволу суду на продаж цих активів. Суд дійшов висновку, що ухвала, якою авто передавали в АРМА, передала активи в управління з метою збереження та збільшення економічної вартості. При цьому, на відміну від безпосереднього управління, повноваження Агентства щодо продажу переданого в управління активу обмежуються обов`язковістю отримання згоди на вчинення відповідних дій власника активу чи здійснюються за відповідним рішенням слідчого судді, суду та виключно у випадку, коли зберігання такого активу через громіздкість або з інших причин неможливе без зайвих труднощів, або витрати із забезпечення спеціальних умов зберігання якого чи управління яким співмірні з його вартістю, або яке швидко втрачає свою вартість, а також майно у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню.

Відтак, суд дійшов висновку, що АРМА без належних правових підстав передало на реалізацію ДП «Сетам» вказані транспортні засоби. Доводи Агентства, що авто продавали  з метою запобігання знецінення вартості, суд відхилив, оскільки така передача без дозволу власника все одно мала здійснюватись лише на підставі ухвали суду про реалізацію арештованого майна. Суд дійшов висновку, що торги АРМА на СЕТАМ  були вчинені із порушеннями, а тому визнав їх недійсними, як і договори купівлі-продажу.

ДП «СЕТАМ» звернулося до Північного апеляційного господарського суду зі скаргою. Але неправильно розрахувало і оплатило суму судового збору. Відтак, 3 березня суд залишив цю апеляційну скаргу без руху.

Як раніше повідомляли «Наші гроші», у грудні 2019 року суд визнав протиправним продаж АРМА 9 автомобілів зі «справи Клименка». АРМА дала свій коментар щодо цієї ситуації.

АРМА не змогло продати новенький Mercedes зі справи Микитася попри 25 претендентів

$
0
0

dav

Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) не змогло продати на СЕТАМ автомобіль Mercedes-Benz S 560 2019 р. випуску. Про це стало відомо з інформації на сайті СЕТАМ.

Торги 8 квітня 2020 року не відбулися, хоча подалися на них 25 учасників. Причина, через яку торги не відбулися – жоден із 25 бажаючих не сплатив гарантійного внеску у 163,6 тис. грн. Стартова ціна лоту була 3,2 млн грн.

Хто намагався купити автомобіль – невідомо, тому що список учасників торгів знеособлений.

Нагадаємо, 25 лютого 2020 р. з’явився наказ Міністерства юстиції №674/5, який зобов’язує СЕТАМ оприлюднювати інформацію про ПІБ зареєстрованих учасників після завершення електронних торгів. Мін’юст дав СЕТАМу місячний строк вжити заходів для забезпечення реалізації цього наказу.

Mercedes-Benz S 560 2019 р. випуску виставили на торги 23 березня 2020 р. До АРМА авто потрапило в рамках так званої «деклараційної» справи Максима Микитася – колишнього нардепа та президента корпорації «Укрбуд». Провадження №62019100000000975 від 26 липня 2019 р. веде Державне Бюро Розслідувань. Слідчі зацікавилися обставинами, за яких Микитась, можливо, «використавши підставних осіб та підробивши документи на отримання корпоративних прав за об`єктами будівництва, незаконно легалізував понад 200 млн. гривень».

Провадження відкрили за заявою особи, яка розповіла, що Микитась задекларував продаж корпоративних прав на 154,4 млн грн та продаж цінних паперів на 60,5 млн грн на померлих людей. Згідно Єдиного реєстру декларацій, йдеться про декларацію Микитася за 2016 рік. У ній вказано, що корпоративні права Микитась продав Володимиру Ярошенку, а цінні папери – Артему Хіжуну. Водночас, обидвоє чоловіків, які начебто стали покупцями в Микитася, за даними досудового слідства, померли у 2015 та 2016 роках. Так, згідно відомостей, наданих відділом держреєстрації смертей ГТУЮ у м. Києві, смерть Володимира Ярошенка, 1969 р.н., зареєстрували 10 жовтня 2016 р, про що є актовий запис №15338. А 16 листопада 2015 р. складено актовий запис про смерть №17133, яким проведена держреєстрація смерті Артема Хіжуна, 1980 р.н.

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку також надала слідству інформацію, що в період з 1 січня 2016 р. по 31 грудня 2016 р. немає жодної інформації про укладання та виконання договорів з цінними паперами між Микитасем, Ярошенком та Хіжуном. Також, згідно відомостей, наданих Державною податковою службою, податковий номер Володимира Ярошенка закритий 09 листопада 2016 р. у зв`язку з отриманням повідомлення про смерть від органів РАГС. Так само податковий номер, що належав Артему Хіжуну, закритий 14 грудня 2015 р. у зв`язку з отриманням такого ж повідомлення.

Слідчими допитаний свідок, який, будучи попереджений про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиві показання, надав показання, що Артем Хіжун був його сином та помер у листопаді 2015 р. Свідку не відомо про факт придбання його сином корпоративних прав та цінних паперів на суму 60,5 млн. грн. Також свідку не відомо про наявність таких коштів в його сина, він навіть не звертався після смерті сина до нотаріуса для відкриття спадщини, тому що спадкового майна в сина не було.

Наразі по «деклараційній» справі Микитася суди за клопотанням Офісу Генпрокурора вже арештували і передали до АРМА 9 авто. 14 січня 2019 р. –  6 автомобілів: Mercedes-benz S 560, Land rover range rover, Mercedes-benz G 500, Mercedes-benz S 500, Aston martin rapide та Lamborghini urys suv. А 27 січня 2020 р. – ще два Mercedes-benz S 560 та Land rover range rover.

Поліція Авакова з нульовою економією купила автобуси Гладковського на 36 мільйонів

$
0
0

Національна поліція України 7 квітня за результатами тендеру замовила ТОВ «Автоград-2007» автобусів на 35,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 15 міжміських автобусів спеціалізованого призначення Ataman D09216 Євро 5 виробництва ПАТ «Черкаський автобус» у 2020 році по 2,38 млн грн.

Раніше поліція купувала такі самі автобуси, але в інших постачальників: у листопаді 2019 року в ТОВ «Комтранскомплект» на 7% дешевше – по 2,23 млн грн., у липні 2018 року безпосередньо у виробника «Черкаський автобус» на 1% дешевше – по 2,35 млн грн., а в жовтні 2017 року в ТОВ «Торговий дім Динат Груп» на 12% дешевше – по 2,13 млн грн.

Пофарбовані за схемою поліції автобуси на 30 пасажирів мають відокремлену систему кондиціонування кабіни і салону, автономну систему опалення, тоновані вікна, два вогнегасники і дві аптечки. Гарантійний строк складає два роки або 100 тис км пробігу.

Договір передбачає аванс 80% згідно пункту постанови Кабміну №1070 від 4 грудня 2019 року стосовно товарів для забезпечення національної безпеки та оборони держави.

Ціна угоди дорівнює очікуваній вартості закупівлі, тож формальна економія нульова.

Єдиним конкурентом було ТОВ «ТД «Еталон Авто» із дешевшими на 14% автобусами Еталон А08116 виробництва ТОВ «Чернігівський автозавод». Суперник, як і виробник пропонованого ним товару, входять у корпорацію «Еталон». Однак його відхилили за 5-ступеневу коробку передач замість 6-ступеневої та відсутність банківської гарантії.

Черкаський «Автоград-2007» належить Андрію Каданцеву і Дмитру Майданику.

Із 2011 року 80% акцій виробника «Черкаський автобус», який раніше належав Петру Порошенку, записано на ТОВ «Компанія з управління активами «Ізі Лайф» Вікторії Соколової-Білоус та кіпрської «Закнакс Трейдінг Лімітед» трьох громадян Белізу.

Порошенко володів «Черкаським автобусом» через корпорацію «Богдан». У 2009 році він віддав автомобільний напрямок бізнесу своєму давньому другу та партнеру Олегу Свинарчуку, який у 2011 році й переоформив автобусний завод на «Ізі Лайф» та офіційно вивів його зі складу корпорації «Богдан».

Після обрання Порошенка президентом України у 2014 році, Свинарчук змінив прізвище на Гладковський (по матері) і очолив Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а згодом вже у статусі першого заступника Секретаря РНБОУ контролював увесь оборонно-промисловий комплекс.

Його син Ігор Гладковський з друзями фігурував у скандалі в «Укроборонпромі».

«Укрпошта» взяла в лізинг у Ахметова «фіати» на 8,5 мільйона євро

$
0
0

АТ «Укрпошта» 9 квітня відмінила через відсутність подальшої потреби закупівлю у ТОВ «Торговий дім «Укрлада» півсотні автомобілів Fiat Doblo Maxі вартістю 8,45 млн євро. А потім взяла їх у лізинг у банку «ПУМБ». Про це повідомляється у системі «Прозорро».

В активних торгах очікуваною вартістю 8,90 млн євро взяло участь чотири учасники: «Укрлада» з автомобілями Fiat Doblo Maxі, ТОВ «ВіДі Авеню» з автомобілями Peugeot Partner та ТОВ «Арма Моторс» і ТОВ «Європа Плюс» з автомобілями Renault Dokker Van.

Найнижчу ціну запропонувала «Арма Моторс» – 8,32 млн євро загалом, або 16 634 євро за одиницю. Однак при оцінці тендерних пропозицій 10% припадало на неціновий критерій вантажопідйомності: від 801 кг – 10%, 581-800 кг – 5%, до 580 кг – 0%. Автомобілі Renault Dokker Van мали вантажопідйомність 589 кг, що дало фірмі 5%. Тому після приведення цін за формулою переможцем стала наступна «Укрлада» з автомобілями Fiat Doblo Maxі вантажопідйомністю 960 кг за 8,45 млн євро загалом, або 16 890 євро за одиницю.

Автомобілі мали бути оснащені відеореєстратором із двома камерами, GPS-трекером та електронною двосторонньою сигналізацією, а в кузові треба було обладнати пересувне відділення. Воно включає зону роботи співробітника поштової служби зі столом, сейфом і системою для сортування кореспонденції, зону водія та кур’єра і вантажний відсік.

Зараз у салонах автомобілі Fiat Doblo Maxi 1.3 без додаткового оснащення продають у роздріб по 469 тис грн., або 15 501 євро за курсом на 1 квітня, яким датовано прайс.

Ціна угоди була б на 5% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 8,90 млн євро.

Замовник 9 квітня відмінив тендер через відсутність подальшої потреби на оголошених умовах. Наступного дня, 10 квітня міністр інфраструктури Владислав Криклій повідомив, що «Укрпошта» взяла в лізинг у банку «ПУМБ» півсотні автомобілів Fiat Doblo Maxі із додатковим обладнанням і трирічним техобслуговуванням. Вартість автомобілів складає майже 8,50 млн євро, строк лізингу – три роки, а лізингова ставка – 6% річних у євро.

«У результаті запеклої конкурентної боротьби, Укрпошта отримала автівки Fiat Doblo Maxі з усім необхідним дообладнанням та трирічним технічним обслуговуванням з майже 20% знижкою на базову модель у порівнянні з роздрібною ціною», – пише Криклій.

Ймовірно, це перший випадок, коли замовник обрав продавця через аукціон, а потім узяв товар у лізинг. Зазвичай замовники лише звітують про договір з банком, а продавець часто залишається неназваним. Однак невідомо, чому обрали саме «ПУМБ» Ріната Ахметова.

Керівник Укрпошти Ігор Смілянський до призначення працював саме у «ПУМБі».

Засновниками столичної фірми «Укрлада» є кияни Геннадій Розумєй та Юрій Спічак.

Анна Сорока, “Наші гроші”

Держава злила ще 585 мільйонів за рятувальні машини на заточених під фаворита торгах

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України 7 квітня за результатами тендерів замовило ТОВ «Валідус Спецавто» спеціальних аварійно-рятувальних машин різних типів на загальну суму 584,87 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року поставлять 139 спеціальних аварійно-рятувальних машин легкого типу BC FR САРМ-Л на базі п’ятимісного повнопривідного пікапа Ford Ranger P375 ICA2 Євро 6 із кондиціонером і подушками безпеки по 3,50 млн грн. Торік ціна складала 3,47 млн грн.

Також до серпня поставлять 17 спеціальних аварійно-рятувальних машин середнього типу BC VC-35-1D САРМ-С на базі повнопривідного мікроавтобуса Volkswagen Crafter 35 Євро 6 із надбудовою по 5,80 млн грн. Їхня минулорічна ціна становила 5,77 млн грн.

У машинах буде планшет SolidPad LX10W із софтом схем легкових автомобілів CRS Edition, навігатор з відеореєстратором і камерою заднього огляду, радіостанції, сигнально-гучномовна установка, електролебідка, різне аварійно-рятувальне обладнання тощо.

Анонімні фірми вимагали від замовника змінити вимоги до гідравлічного і пневматичного аварійно-рятувального обладнання, які нібито виписані під єдиного виробника «Weber» (Німеччина). Нагадаємо, торік ТОВ «Пост-01» заявило, що у 2018-2019 роках Німецький гуманітарний фонд GIZ поставив ДСНС автомобілі САРМ з обладнанням та сервісними інструментами і приладдям «Weber». GIZ закупив їх на публічних торгах у Німеччині, причому на вимогу ДСНС технічна документація торгів нібито була виписана під «Weber». Компанія «Holmatro» (Нідерланди) отримала від GIZ відповідь на запит щодо можливої участі в торгах, що буде розглядатися лише обладнання «Weber», бо на цьому наполягла ДСНС. Отже, учасникам з обладнанням «Weber» не треба включати сервісні інструменти і приладдя вартістю близько 17 тис євро в ціну, бо ті вже є у ДСНС. До того ж, як пише «Пост-01», фірма «Weber» має в Україні ексклюзивного представника.

Договір передбачає аванс 50% згідно постанови Кабміну №1070 від 4 грудня 2019 року.

Сума угод всього на 1,08 млн грн. або 0,2% нижча від загальної очікуваної вартості закупівель у 585,96 млн грн., оскільки ніхто не знижував ціну під час аукціонів.

Із травня 2019 року «Валідус Спецавто» виграв усі п’ять тендерів Укрінфрапроекту щодо спеціальних аварійно-рятувальних машин САРМ, отримавши підряди на 934,93 млн грн.

Столична фірма належить директору Андрію Нагорному з Києва. Раніше він керував і володів столичним ТОВ «Спецвен» разом з киянином Євгенієм Чистюхіним, доки ту компанію не переписали на нового директора Віталія Пашковського з Житомирщини.

Єдиним конкурентом із такими ж базовими автомобілями було столичне ТОВ «Торговий дім «Егрітек» Вікторії Панченко із Прилук Чернігівської області, яким керує Олександр Оскаленко. Раніше ним володів депутат Чернігівської облради від РПЛ Олег Авер’янов, який у 2015-2016 роках був першим заступником нинішнього голови ДСНС Миколи Чечоткіна. Його помешкання у 2016 році обшукували у зв’язку з тендером на поставку пожежної техніки, але справа так і не потрапила до суду (див. «Розплата з Ляшком»).

Суперник заснував ТОВ «Спецтехноекспо» разом із ТОВ «Богдан Інтер» Михайла Сокола і ТОВ «Київський республіканський автоцентр» Валентина, Михайла і Маріанни Затхеїв.

Керівником Укрінфрапроекту в листопаді 2019 року призначений Кирило Хом’яков.

Міноборони хоче купити важких пожежних машин на 200 мільйонів

$
0
0

Міністерство оборони України 16 квітня оголосило тендер на закупівлю пожежних машин спеціального призначення очікуваною вартістю 200,00 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Зі строком поставки до кінця року планують замовити 25 пожежних автоцистерн важкого типу 2020 року виготовлення на шасі підвищеної прохідності 6х6 2019-2020 року випуску за очікуваною ціною 8,00 млн грн. Об’єм поліпропіленової цистерни має бути не менше 12 320 л, з яких не менше 11 000 літрів – для води та не менше 1 320 л – для піноутворювача.

Для участі в торгах потрібно надати аналогічний договір за останні три роки про поставку пожежних автомобілів із цистернами з полімерних матеріалів (поліпропілен або його похідні з ідентичними фізичними характеристиками) із подачею вогнегасних речовин в осередок пожежі на ходу. Також замовнику треба показати зразок такого автомобіля, який був виготовлений/поставлений за останні три роки. Бажано, щоб він знаходився в Києві.

Тендерні пропозиції подаватимуть до 5 травня, самі аукціони заплановано на 6 травня.

Нагадаємо, у 2017 році Міноборони закупило менші пожежні автоцистерни спеціального призначення на шасі 4х4 на суму 106,81 млн грн. Із цих коштів ТОВ «Компанія Тітал» отримало 46,33 млн грн., ТОВ «Промислова компанія «Пожмашина» – 42,03 млн грн., а ТОВ «ПВК «Конструкторське бюро пожежних та спеціальних машин» – 18,45 млн грн.

Львівська ОДА скупилась шкільними автобусами Еталон та Атаман на 99 мільйонів

$
0
0

Департамент освіти і науки Львівської ОДА 22 квітня за результатами тендеру уклав чотири угоди про закупівлю 54 спеціалізованих шкільних автобусів не раніше 2019 року випуску на загальну суму 99,44 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Ціни не перевищують максимальних цін, зафіксованих «Нашими грошима» у 2018 році.

  • ТОВ «ТД «Еталон Авто» за 47,26 млн грн. поставить 26 автобусів Еталон А08116Ш-0000021 виробництва ТОВ «Чернігівський автозавод» по 1,82 млн грн.

У відкритих джерелах автобуси Еталон А08116Ш-0000020/21 дорожчі – по 1,85 млн грн.

  • Черкаському ТОВ «Євро Бізнес Транс» директора Владислава Шемета за 45,74 млн грн. замовили 25 автобусів Ataman D093S2 по 1,83 млн грн.

У відкритих джерелах такі автобуси 2020 року випуску дорожчі – по 1,85 млн грн.

  • Черкаське ТОВ «Трак-Бас» Олександра Ткаченка та Анатолія Гончарука за 4,15 млн грн. поставить два автобуси Ataman D093S4 з місцем для двох візків по 2,07 млн грн.

У відкритих джерелах такі автобуси, але 2018 року випуску дешевші – по 1,85 млн грн.

  • Київському ТОВ «Авто-Бас» директора Олександра Свідерка із Хмельниччини замовили один повнопривідний автобус Ataman D093S201 4х4 за 2,29 млн грн.

Колись Свідерок був відомий як спеціаліст ТОВ «Інтер Авто-Трейдинг» Андрія Шпака.

У відкритих джерелах такі автобуси підвищеної прохідності  коштують по 2,30 млн грн.

Сума угод на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 100,06 млн грн.

Засновником «ТД «Еталон Авто» є ТОВ «Бодмін-Україна», яке належить Володимиру Бутку, ТОВ «Логістичний центр І «Еталон», ТОВ «Кирайн» і компанії «Bodmin AG» (Швейцарія) швейцарця Петера Швотцера. Фірмою «ЛЦІ «Еталон» володіє той же Бутко, а «Кирайн» записано на того ж Бутка, «ЛЦІ «Еталон», «Bodmin AG» і «Бодмін-Україна».

А «Чернігівський автозавод» належить «Bodmin AG», «Бодмін-Україна» та ТОВ «ЛЦ «Еталон». Ще «Кирайн» і «Bodmin AG» володіють ПрАТ «Бориспільский автозавод».

Із 2011 року 80% акцій виробника Атаманів «Черкаський автобус», який раніше належав Петру Порошенку, записано на ТОВ «Компанія з управління активами «Ізі Лайф» Вікторії Соколової-Білоус та кіпрської «Закнакс Трейдінг Лімітед» трьох громадян Белізу.

Порошенко володів «Черкаським автобусом» через корпорацію «Богдан». У 2009 році він віддав автомобільний напрямок бізнесу своєму давньому другу та партнеру Олегу Свинарчуку, який у 2011 році й переоформив автобусний завод на «Ізі Лайф» та офіційно вивів його зі складу корпорації «Богдан».

Після обрання Порошенка президентом України у 2014 році, Свинарчук змінив прізвище на Гладковський (по матері) і очолив Міжвідомчу комісію з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а згодом вже у статусі першого заступника Секретаря РНБОУ контролював увесь оборонно-промисловий комплекс.

Його син Ігор Гладковський з друзями фігурував у скандалі в «Укроборонпромі».


Член АМКУ розбагатіла за час роботи на держслужбі і купила Mercedes-Benz GLE за два мільйона готівкою

$
0
0

Державна уповноважена Антимонопольного комітету України Марія Процишен 24 квітня придбала автомобіль Mercedes-Benz GLE 400 (2019 р.в.)вартістю 2,17 млн грн.

Відповідні суттєві зміни в майновому стані вона внесла до декларації.

Процишен вказала, що купила автомобіль за власні заощадження.

Перед декларуванням нового авто Процишен внесла ще інформацію про зміни в майновому стані, а саме про обмін доларових заощаджень на 2,17 млн грн.

За 2019 рік вона задекларувала у власності $266 тис готівкою (7,21 млн грн.). На банківських рахунках було $2,5 тис та 93 тис грн.

Процишен була призначена Державним уповноваженим АМКУ в червні 2015 року. За декілька днів до призначення вона подала декларацію про доходи за 2014 рік, в якій вказала у своїй власності 1,3 га землі та два авто – Subaru Legacy та Suzuki Grand Vitara (обоє 2008 року випуску). На банківських рахунках вона тоді задекларувала 2,1 тис грн., ще 10 тис грн. були вказані як внесок до статуного капіталу фірми. Річний дохід склав 127 тис грн. У власності чоловіка була квартира на 69 кв м.

З поданої за підсумками 2015 року декларації стало відомо, що перед призначенням Процишен разом з чоловіком купили в Києві квартиру площею 224 кв м за 1,00 млн грн. Гроші на купівлю отримали від продажу частини земельної ділянки в Лісниках під Києвом. Покупцем стало ТОВ «Градіон Лайн», яке купило нерухомість за 1,19 млн грн. При цьому, за підсумками року особисто Процишен стала власницею $46 тис готівкою. Походження цих кошті невідоме, адже за отримані від продажу землі гроші була куплена квартира. А зарплата за рік склала 72 тис грн.

У 2016 році Процишен задекларувала ще продаж частини земельної ділянки в Лісниках. Після цього на банківському її рахунку з’явилася сума в 1,19 млн грн. Сума готівкових коштів майже не змінилася. Зарплатня в АМКУ склала 235 тис грн. за рік.

За підсумками 2017 року вона отримала 468 тис грн. основної зарплатні та ще 30 тис грн. за сумісництвом. В тому році вона продала купила нову Subaru Outback за 931 тис грн. (продано стару авто за 200 тис грн.). ЇЇ особистих коштів на банківських рахунках майже не залишається. Але зростає обсяг готівкових коштів – до  $121 тис . Взято у кредит 379 тис грн.

В 2018 році сім’я остаточно продала землю в Лісниках. Обсяг готівки у власності Марії Процишен зріс до $176 тис грн.. на банківському рахунку – 2,60 млн грн. Зарплата на основній роботі та за сумісництвом склала понад 640 тис грн.

В 2019 році Процишен заробила в АМКУ 572 тис грн., за сумісництвом в КНУ ім. Гетьмана – 34 тис грн. Обсяг готівки в валюті зріс до $266 тис.

Марія Процишен потрапила в АМКУ в 2015 році і опікувалась питаннями мобільних операторів. Вона є сестрою загиблого екс-міністра АПК Тараса Кутового.

Поліція без тендеру замовила автівки за 98 мільйонів

$
0
0

Національна поліція України 5 травня по переговорній процедурі замовила ТОВ «Спец-Ком-Сервіс» легкових автомобілів спеціалізованого призначення типу універсал на 97,74 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 200 автомобілів СКС-RDS-02РП на базі білого кросовера Renault Duster 4х2 2020 р. в. із бензиновим двигуном 1,6 л класу Євро 6 і МКП-5 по 489 тис грн.

Автомобілі матимуть кондиціонер, фронтальні подушки безпеки водія та переднього пасажира, антиблокувальну гальмівну систему і систему курсової стійкості. Додатково їх оснастять радіостанцією Motorola Solution DM2600, світлодіодною панеллю-балкою Artex Light із сигнально-гучномовним пристроєм, сейфом для зброї, боєприпасів і документів, тримачем для зброї та антивандальними чохлами задніх сидінь, а також розфарбують за схемою поліції. Гарантійний строк становить три роки або 100 тис км пробігу.

У листопаді 2019 року ця фірма продала їх поліції на 20% дешевше – по 408 тис грн. Але тоді у специфікації не було радіостанції та чохлів, а модель панелі-балки була невідома.

У салонах модель Renault Duster Life 4х2 із бензиновим двигуном 1,6 л класу Євро 6 і МКП-5 із кондиціонером без додаткового обладнання на 17% дешевша – 419 тис грн.

Фірма отримала підряд без конкуренції, бо більше ніхто не прийшов на торги. Замовник вимагає поставити товар протягом місяця після підписання договору, тобто до 4 червня, а оплатить його протягом 90 робочих днів після поставки, тобто максимум до 12 жовтня.

Раніше навесні поліція хотіла купити седанів, універсалів, мікроавтобусів та автозаків загальною очікуваною вартістю 510,80 млн грн., але на торги взагалі ніхто не прийшов.

Засновниками «Спец-Ком-Сервісу» є Михайло Городових із Черкащини і директор Сергій Калюш із Вишневого. Із 2011 р. він натендерив 1,29 млрд грн., з яких найбільше у поліції – 437,30 млн грн., Нацгвардії – 336,20 млн грн. і прикордонників – 212,80 млн грн.

У 2016 р. прокуратура відкрила кримінальне провадження проти посадовців Нацгвардії, котрі нібито сприяли перемогам «Спец-Ком-Сервісу» на торгах щодо закупівлі техніки.

Управління водних ресурсів Тиси за грант купило позашляховик Skoda Kodiaq у найдорожчій комплектації за 1,2 мільйона

$
0
0

Басейнове управління водних ресурсів річки Тиса (Ужгород) Державного агентства водних ресурсів України 30 квітня за результатами тендеру замовило ТОВ «Форвард автоцентр» автомобіль підвищеної прохідності Skoda Kodiaq за 1,60 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить повнопривідний позашляховик Skoda Kodiaq 2.0 TDI/140kW 7-DSG 4х4 у комплектації «Style» з пакетом опцій додаткового обладнання «Style +».

Автомобіль матиме подушки безпеки, захисні шторки безпеки спереду та позаду, оббивку сидінь – Suedia, світлодіодні фари головного світла з функцією поворот, комфортну телефонію (WLAN+rSAP+LTE), технологію SmartLink+, бездротове RSE «APP», Infotainment Online, 1 рік, вибір режиму водіння з функцією OFF ROAD «DRIVING MODE SELECT», а також додатковий пакет гуми.

В автосалонах Skoda Kodiaq у найдорожчій комплектації «Style» продають за 1,11 млн грн., у базовій комплектації можна придбати за 757 тис грн.

На торгах єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Закарпат-Авто» Сергія Ремеза, чия пропозиція була вищою на 2 тис грн. Очікувана вартість склала 1,20 млн грн.

Зазначається, що придбання автомобіля підвищеної прохідності здійснюється без залучення коштів державного бюджету України. Джерело фінансування – цільові грантові кошти Проекту міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу «SAFETISZA», надані згідно з Грантовим контрактом від 13 серпня 2019 року з метою використання цього авто для реалізації заходів Проекту МТД ЄС в Україні.

Засновником «Форвард Автоцентр» із Закарпаття є Іван Ільтьо, а директором – Сергій Пеца. Останній керував нині ліквідованим ТОВ «Сервіс Центр-Мукачево» Андрія Васильовича Петьовки та Анжеліки Ільтьо, яка раніше була прописана разом з Іваном Ільотьо. У свою чергу Андрій Петьовка є сином Василя Петьовки, нардепа із групи «Довіра», який є двоюрідним братом Віктору Балозі.

Тепловики Кернеса розіграли 43 мільйони на автомайстерні на російських шасі «ГАЗ»

$
0
0

КП «Харківські теплові мережі» Харківської міської ради 12 травня за результатами тендеру замовило ТОВ «Соллі Плюс» вантажних автомобілів на 34,14 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року в Харків поставлять 24 оперативні ремонтні автомайстерні виробництва українського ТОВ «Грузоавтосервіс» на шасі виробництва російського концерну «ГАЗ»:

  • 12 штук ГАС-786 CFA на шасі Газон C41R13-60 4х2 з обладнанням та інструментами тощо по 1,66-2,43 млн грн. У Росії саме шасі коштує від 2,23 млн руб., або 817 тис грн.
  • 2 штуки ГАС-788 CFA на шасі Газель A32R32-80 4х2 з інструментами тощо по 770 тис грн. У Росії саме шасі коштує від 1,68 млн руб., або 616 тис грн.
  • 4 штуки ГАС-785 CFA на шасі Газель A32R33-60 4х2 з інструментами тощо по 720 тис грн. У Росії саме шасі коштує від 1,48 млн руб., або 543 тис грн.
  • 6 штук ГАС-787 CFA на шасі Газель 27527-773 4х4 з інструментами тощо по 600 тис грн. У Росії саме шасі коштує від 915 тис руб., або 335 тис грн.

Нагадаємо, Рада національної безпеки і оборони України 28 квітня 2017 року запровадила санкції проти ТОВ «Управляюча компанія «Група ГАЗ», ТОВ «Руські автобуси – Група ГАЗ» і ТОВ «Павловський автомобільний завод» на три роки, а президент ввів це рішення в дію 15 травня 2017 року. Це означало заборону купувати за бюджетні кошти не тільки продукцію «ГАЗу», а й те, що на її базі збирають в Україні. Наприклад, шкільні автобуси «Мрія»,  на які в Харкові перетворюють російські ПАЗи (див. «Замовникам заборонили купувати російські ПАЗи, перейменовані в українські «Мрії», – Верховний суд»).

Таким чином, якщо рахувати від дати рішення РНБО України, то санкції спливли на момент підписання нинішнього договору,  а якщо від дати указу президента – то ні.

Вартість договору лише на 4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 35,54 млн грн.

Єдиним конкурентом із такими ж майстернями на тих же російських шасі було харківське ТОВ «Автоком» киянина Юрія Ігнатка і харків’ян Дмитра Бацуна, Вадима Євтюшкіна та Ігоря Аріха. Останній – депутат Харківської міськради, соратник Кернеса та фігурант історій про безкоштовне виділення землі в Харкові за кооперативною схемою.

Харківська «Соллі Плюс» належить харків’янам Олегу Пучкову і Костянтину Токарєву, а директором є Павло Тарасов. Токарєв і Пучков володіють низкою фірм із групи «Соллі», зокрема й ТОВ «Автомобільний дом «Соллі-Плюс» разом із харків’янином Олексієм Миколайовичем Довгим. Особа з таким ПІБ колись була головою комітету з конкурсних торгів і заступником з питань економіки директора ДП завод «Електроважмаш».

Харківський «Грузоавтосервіс» зі статутним капіталом 500 грн. належить Миколі та Марині Золотоверхим із Харкова та Ларисі Маліченко з Ізюма. Микола Золотоверхий зареєстрований в одній квартирі з ФОП Насонов Олександр Дмитрович і ФОП Насонова Валентина Григорівна, які поставляли молокопродукти освітянам Харківської міськради.

Чоловік на ім’я Олександр Дмитрович Насонов раніше очолювала ПП «Гермес» Юрія Дмитровича Насонова – керівника КО «Дошкільне харчування» Харківської міськради.

ДнОДА злила «єрмолаєвцям» ще 86 мільйонів на корейські навантажувачі

$
0
0

Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА 14 травня за результатами тендеру замовив ТОВ «Торговий дім «Альфатех» спецтехніки для санітарного очищення та благоустрою на 86,39 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 31 міні-навантажувач Doosan Bobcat із навісним обладнанням.

Комплектація міні-навантажувача Doosan Bobcat Кількість, к-т Ціна, грн./к-т з ПДВ
Doosan Bobcat S850:

Ківш індустріальний 2000 мм

Відвал снігоприбиральний 2000 мм

Підмітальна щітка 2150 мм

Зворотна лопата з ковшем 2 500 мм

Гідромолот 250 кг

Подрібнювач пнів 690 мм

2 3 484 578
Doosan Bobcat S770:

Ківш індустріальний 2000 мм

Відвал снігоприбиральний 2000 мм

Підмітальна щітка 2150 мм

Зворотна лопата з ковшем 2 500 мм

Гідромолот 250 кг

24 2 793 150
Doosan Bobcat S770:

Ківш індустріальний 2000 мм

Ротор снігоприбиральний 2100 мм

Гідромолот 250 кг

5 2 477 848

У березні 2020 року Департамент замовляв «Альфатеху» навантажувачі Doosan Bobcat S770 в іншій комплектації по 3,69-4,33 млн грн., а в 2017 році – по 3,41-3,85 млн грн.

Передбачена можливість авансу до 70% і гарантійний строк рік або 2 тис мотогодин.

Ціна угоди всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 87,00 млн грн.

«ТД «Альфатех» із смт. Слобожанське біля Дніпра належить Олександру Романюку та директору Євгенію Гарматі. Раніше другий очолював ОКП «Фармація» Дніпропетровської облради, а до того був комерційним директором ПрАТ «Дніпрополімермаш». Останнє свого часу називали учасником корпорації «Алеф» Вадима Єрмолаєва.

Офіційно «Дніпрополімермаш» на 99% належить вірґінський «ДПМ Холдінг Лтд», а раніше – вірґінський «Апікал Холдінг Інк.» («Apical Holding Inc»). Кінцевим бенефіціаром і керівником значиться депутат облради Дніпра від «Опозиційного блоку» Ігор Циркін, який раніше був нардепом від Партії регіонів.

За даними «Smida», до 2017 року в ревізійну комісію «Дніпрополімермашу» входила Вікторія Захарова, яка була головним бухгалтером корпорації «Алеф». Також вона очолювала спостережну раду ПАТ «АктаБанк» Єрмолаєва.

Як і в березні, єдиним допущеним конкурентом із такими ж навантажувачами Doosan Bobcat було ТОВ «Техноплаза Україна», засновником якого є Ненсі Гейл Мартін зі США, директором – Андрій Бурмістров, а підписантами – Олена Міхєєва та Іван Лісний.

ТОВ «Торгова компанія «Спецзапчасть» не допустили до аукціону. Воно подало довідку про сервісну службу без номерів телефонів, відгук без підтвердження відсутності позовів, аналогічний договір без письмової заявки покупця і банківську гарантію без строку дії.

Фірма оскаржувала в АМКУ своє відхилення і допуск конкурентів, але безуспішно.

Viewing all 722 articles
Browse latest View live